| Thông số | Chi tiết |
| Bộ vi xử lý | Intel® Core™ Ultra 5 225U (up to 4.8 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 12 cores, 14 threads) |
| RAM | 16 GB LPDDR5-7467 MT/s (onboard) |
| Ổ cứng | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Màn hình | 14″ diagonal, 2K (1920 x 1200), IPS, micro-edge, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Card đồ họa | Intel® Graphics |
| Kết nối không dây | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2×2) and Bluetooth® 5.3 wireless card |
| Cổng kết nối | 1 USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI-out 2.1; 1 headphone/microphone combo; 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge); 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep |
| Webcam | 5MP IR camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Bảo mật | Mic mute key; Camera privacy shutter; Trusted Platform Module (Firmware TPM) support |
| Pin | |
| Trọng lượng | 1.41 kg |
| Màu sắc | Bạc |
| Hệ điều hành | Windows 11 Home |
| Bảo hành | 1 năm |
HP OmniBook 7 14-fr0033TU (14 inch 2K/ Core Ultra 5-225U/ 16GB/ 512GB SSD/ Intel Graphics/ Windows 11)
28,950,000 đ
- CPU Core:Intel® Core™ Ultra 5 225U
- RAM: 16 GB LPDDR5-7467
- Ổ cứng: 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
- Màn hình: 14″ diagonal, 2K (1920 x 1200), IPS
- Đồ họa: Intel® Graphics
- Kết nối: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Thunderbolt, USB-A, USB-C, HDMI
- Pin: 4-cell, 68 Wh Li-ion polymer
Đặt mua HP OmniBook 7 14-fr0033TU (14 inch 2K/ Core Ultra 5-225U/ 16GB/ 512GB SSD/ Intel Graphics/ Windows 11)






