| Thông số | Chi tiết |
| Bộ vi xử lý | Intel® Core™ 9 processor 270H (24M Cache, up to 5.80 GHz) |
| RAM | 32 GB DDR5-5600 MT/s (2 x 16 GB) |
| Ổ cứng | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Màn hình | 16″ diagonal, 2K (1920 x 1200), IPS, micro-edge, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Card đồ họa | Intel® Graphics |
| Kết nối không dây | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2×2) and Bluetooth® 5.3 wireless card |
| Cổng kết nối | 1 USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI-out 2.1; 1 headphone/microphone combo; 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge); 1 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep |
| Webcam | 5MP IR camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Bảo mật | Mic mute key; Camera privacy shutter; Trusted Platform Module (Firmware TPM) support |
| Pin | |
| Trọng lượng | 1.91 kg |
| Màu sắc | Bạc |
| Hệ điều hành | Windows 11 Home+OFFICEH24+M365B |
| Bảo hành | 1 năm |
HP Omnibook 7 16 (16 inch 2K/ Core 9-270H/ 32GB RAM/ 512GB SSD/ Intel Graphics/ Windows 11)
Liên hệ
- CPU Core: Intel® Core™ 9 270H
- RAM: 32 GB DDR5-5600 MT/s
- Ổ cứng:512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
- Màn hình: 16″ diagonal, 2K (1920 x 1200), IPS
- Đồ họa:Intel® Graphics
- Kết nối: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Thunderbolt, USB-A, USB-C, HDMI
- Pin:4-cell, 70 Wh Li-ion polymer
Đặt mua HP Omnibook 7 16 (16 inch 2K/ Core 9-270H/ 32GB RAM/ 512GB SSD/ Intel Graphics/ Windows 11)



