| Thông số | Chi tiết |
| Bộ vi xử lý | AMD Ryzen™ AI 7 350 (up to 5.0 GHz max boost clock, 16 MB L3 cache, 8 cores, 16 threads) |
| RAM | 16 GB LPDDR5x-7500 MT/s (onboard) |
| Ổ cứng | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Màn hình | 13.3″ diagonal, 2K (1920 x 1200), IPS, micro-edge, anti-glare, 400 nits, 100% sRGB |
| Card đồ họa | AMD Radeon™ 860M Graphics |
| Kết nối không dây | MediaTek Wi-Fi 6E MT7922 (2×2) and Bluetooth® 5.3 wireless card |
| Cổng kết nối | 1 USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI-out 2.1; 1 headphone/microphone combo; 2 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge) |
| Webcam | 5MP IR camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Bảo mật | Mic mute key; Camera privacy shutter; Trusted Platform Module (Firmware TPM) support |
| Pin | |
| Trọng lượng | <1 kg |
| Màu sắc | Bạc |
| Hệ điều hành | Windows 11 Home + OFFICEHS24+M365 |
| Bảo hành | 1 năm |
HP OmniBook 7 Aero 13-BG1085AU (13.3 inch WUXGA IPS/ AMD Ryzen AI 7 350/ 16GB/ 512GB SSD/ AMD Radeon 860M/ Windows 11)
34,400,000 đ
- CPU Core: AMD Ryzen™ AI 7 350
- RAM:16 GB LPDDR5x-7500
- Ổ cứng: 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
- Màn hình:13.3″ diagonal, 2K (1920 x 1200), IPS
- Đồ họa: AMD Radeon™ 860M Graphics
- Kết nối: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, USB-A, USB-C, HDMI
- Pin: 3-cell, 43 Wh
Đặt mua HP OmniBook 7 Aero 13-BG1085AU (13.3 inch WUXGA IPS/ AMD Ryzen AI 7 350/ 16GB/ 512GB SSD/ AMD Radeon 860M/ Windows 11)



